Čtvrtfinále poháru FAČR 2015 - AC Sparta Praha - Comes Košíře "A"

Vynikající zápas i zážitek proti Spartě Praha před výbornými fanoušky Comesu!

Čtvrtfinále poháru FAČR 2015 - AC Sparta Praha 7: 2 Comes Košíře "A"

Datum: čtvrtek 23.4. 2015, 20:00, hala na Podvinném mlýně

Sestava: Voska - L. Hovorka, Pravenec, Paszyc, Pánek - Sýkora, Reichmann, Stříbný, Boháč

Branky: 1x J. Reichmann, 1x J. Pánek

O zápase:  V 1. kole poháru jsme si poradili 5:0 s týmem z II. třídy 1.FK Jooky a díky tomu tak postoupili do čtvrtfinále, kde nás čekala prvoligová futsalová Sparta Praha. Sparta nastoupila do zápasu v plné sestavě a my tak na palubovce na Podvinném mlýně potkali třeba Dlouhého, Friče nebo Holečka. K utkání jsme nastoupili s přílišným respektem a výsledkem toho bylo, že jsme se hlavně v prvním dějství nepotkali moc s míčem. Sparta se snažila kombinovat a snažila se připravovat střely výhradně do otevřených pozic. My jsme se celkem drželi a i za přispění zákroků Ondry a jsme zase nebyli pod úplným drtivým tlakem. Velká škoda, že jsme první poločas dostali hned 3 ze 4 branek po standartních situacích, kde jsme nedostoupili soupeře, který už díky nacvičeným signálům a šikovnosti neměl problém skórovat. Každopádně jsme si postupem času trošku osahali hřiště a začali si připravovat střelecké pozice a některé brejkové situace. V průběhu zápasu se nám podařilo i dvakrát skórovat zásluhou Kuby Reichmanna a Honzy Pánka. Oba si to plně zaslouží, protože jsou dlouhodobě našimi klíčovými hráči. V poločase druhém jsme měli některé dobré brejky a zhruba 2-3 přečíslení 2 na 1, které jsme ovšem uspěchali a finální přihrávky nebyly ideální, což se potom projevilo na zakončení. Každopádně Sparta se v průběhu druhého dějství spíše snažila držet míč a do zakončení už se každou cenu nehnala. My jsme tak prohráli po bojovném výkonu 2:7 a máme velkou motivaci do poháru i do příští sezóny, protože takovéhle zápasy za to určitě stojí.

Velké poděkování patří našim výborným fanouškům, kteří nás přišli podpořit do haly na Podvinném mlýně a také fotografům Patru Malinovi a panu Reichmannovi. My všichni jsme Comes. Nyní musíme opět přepnout do rozehrané soutěže, kde jsme dvakrát po sobě ztratili body a je potřeba udělat vítěznou sérii a opět promluvit do souboje o titul. VAMOOOOS COMES! (h5)(Y)(H) TP#12